Apie ūkį... » spalvotos naujienos

Senovės lietuvių zodiako ženklai
Senovės lietuvių zodiako ženklai

 

Baltiškasis zodiakas

 

 

Ožys gruodžio 21-oji - 19-oji

 

    Žemės ženklas. Tai labai užsispyrę, savarankiški, savo tikslo atkakliai siekiantys žmonės. Jie prieraišūs, puikūs šeimininkai, vadybininkai, verslininkai, mėgsta namų jaukumą, turi gerą skonį.

 

   Šio ženklo žmonėms reikia saugotis kaulų lūžių, artrito, kurtumo, riebalų liaukų uždegimų, druskų nusėdimo stuburo srityje, virškimo sistemos sutrikimų.

 

    Rekomenduojama būti labiau aktyviems, spontaniškiems. Tai suteikia naujų galimybių ir iššūkių, kurių iš tikrųjų pasąmonėje ir norite.

 

 

Žirgas sausio 20-oji - vasario 18-oji Oro ženklas.

 

   Šio ženklo žmonėms būdinga ištvermė, fizinė jėga. Jie paklusnūs, bet įžeidimų nepakenčiantys darbininkai, samdiniai, aptarnaujantys personalas, gali būti gabūs specialistai žemės ūkio ir pramonės šakose. Jie atkaklūs, geros sveikatos, mėgsta sportuoti, mankštintis, nevengia fizinio darbo. Jiems šiek tiek svetimos intelektinės aukštumos, viską savo pasiekia valia ir atkaklumu, darbštumu.

 

    Šiems žmonėms būtina prižiūrėti blauzdas, riešus, apatinių galūnių kaulus, regos organus, vegetatyvinę kraujagyslių sistemą, raiščius ir sausgysles.

 

    Šio ženklo žmonėms būdingas venų išsiplėtimas, depresija, nervų ligos, galūnių traukuliai, regos ir klausos ligos, padidėjęs kraujo spaudimas ir aterosklerozė.

 

   Patariama siekti stabilumo ir pastovumo Tačiau tik nuo jūsų pačių priklauso, kiek ilgai juos išlaikysite.

 

 

Žaibas vasario 19-oji - kovo 20-oji Vandens ženklas.

 

    Šie žmonės labai vertina šeimą, gimines, atsidavę savo profesijai, mėgsta papročius, dievina prietarus, istorijas, pasakojimus.  Puikūs darbuotojai, labai kantrūs ir šeimose siekia harmonijos. Perkūnas senuose lietuvių tikėjimuose yra Dievo sūnus, todėl jie mėgsta idealizuoti praeitį, laisvę, tautiškumą, patriotiškumą.

 

   Tokie žmonės turi savybę dažnai užsiplieksti, sunkiai nurimsta. Pasižymi gera sveikata. Jiems būdingas artistiškumas, jautrumas, realizmo stoka. Greitai pripranta prie jų prigimčiai svetimo gyvenimo būdo.

 

  Reikėtų daugiau dėmesio skirti pėdoms, skrandžiui, žarnynui. Jiems gresia grybelinės ligos, bendras organizmo nusilpimas, kojų tirpimas.

 

   Patariama ramiau vertinti situacijas, mažinti jautrumą, nusiraminti ir ieškoti kitų alternatyvų.

 

 

 

Avikailis kovo 21-oji – balandžio 20-oji Ugnies ženklas.

 

   Tai labai stiprūs, godūs, mėgstantys vadovauti asmenys. Nori, kad jiems būtų nuolat paklūstama. Maištauja ir siekia savų tikslų, labai mėgsta laisvai ir plačiai gyventi, dievina skanią virtuvę, nuosavus namus su dideliais kiemais. Jie gali daug nuveikti siekdami savo gerovės. Yra ūmūs ir užsiplieskiantys, todėl neretai dėl didelių tikslų, ir neaprėpiamo godumo gali atsidurti kriminalinėse kronikose. Jiems taip pat būdingas impulsyvumas, noras veikti. 

 

    Tačiau jie turi savybę aukotis, remti ir padėti, nori būti už tai giriami, nepakenčia išdavysčių.

Dažnai kenčia nuo kvėpavimo takų, akių ir odos ligų, karštligės, galvos svaigimo, neurozės. Patartina laiku kreiptis į odontologą, kontroliuoti savo emocijas.

 

Jiems dažniau reikėtų atsipalaiduoti nuo įtampos ir galvoti, kad viskas praeis labai sėkmingai.

 

 

 Raitelis balandžio 20-oji – gegužės 20-oji Žemės ženklas.

 

    Šie žmonės veiklūs keliautojai, bandytojai, ieškotojai, kariai, policininkai, kūrybiški verslininkai, nemėgstantys nuobodumo, rutinos.  Veiklūs darbuotojai, karjeristai, veržiasi į naujas sritis, neištirtas teritorijas. Kartais nevengia panaudoti fizinę jėgą, sunkiai suvaldomi. Atkakliai siekia negyventi be iššūkių. Jie geri prekybininkai, vadovai, kuriems būdingas realizmas, darbštumas, užsispyrimas. 

 

  Po šiuo ženklu gimė žmonės kenčia nuo gerklės, ryklės, kaklo, ausų ir lytinių organų negalavimų.

 Persivalgius jiems sutrinka medžiagų apykaita, dėl to gali grėsti nutukimas.

 

  Patarimas jiems: kai užsispiriate į priekį eikite ir savo tikslų siekite šalta, o ne karšta galva.

 

 

Dvyniai gegužės 21-oji – birželio 21-oji Oro ženklas.

 

    Šie žmonės nori būti gražūs, mieli, labai protingi. Ištikimi, puikiai sutariantys, labai ekstravagantiški. Jie siekia menininkų profesijų, lengvai prijaukinami pagyrimais ir dovanomis. Bet už gerą darbą gali imti ir labai prismardinti, tiksliau, už gerą - atsimokėti blogiu. Jie turi gerą skonį. Bet nevengia konfliktų gindami savo išskirtinę nuomonę. Juos reikia laikyti už pavadžio, nes yra  išlaidūs, mėgsta būti neprognozuojami, nemėgsta jokių taisyklių. Tačiau jiems svarbi šeima ir namų jaukumas. Mėgsta elgtis savarankiškai, paiso tik savo nuomonės. Būdingas nepastovumas, energija, darbas, dvilypumas. 

 

   Gimusiems po šiuo ženklu gali grėsti astma, bronchitas, nerviniai sutrikimai, plaučių uždegimas, sąnarių, kepenų ir odos ligos. 

 

    Siūloma nusiraminti dėl abejingų aplinkinių, nekreipti dėmesio į intrigas, viską laiku paimti į savo rankas ir išnaudoti energiją savo bei artimųjų gerovei.

 

 

 

 Povas (Mėnulio paukštis) birželio 22-oji – liepos 22-oji Vandens ženklas.

 

   Tai labai kūrybiški, fizinio darbo nemėgstantys asmenys, geri rašytojai, socialiniai darbuotojai, mokslininkai. Jie labai emocionalūs, nevengiantys nusiristi į paribius. Visada ieško naujų potyrių, gali dažnai keisti profesiją ar veiklą. Vertina tradicijas, turi gerą skonį, apsiskaitę, labai mėgsta dėmesį. Tačiau jiems neretai būdingas pasyvumas, gilus mąstymas, jautrumas.

 

   Po šiuo ženklu gimusiems žmonėms dažnai nustatomas gastritas, opa, vandenligė, sklerozė, augliai, limfmazgių sistemos ligos. 

 

   Patariama priimant ryžtingus sprendimus atmesti jautrumą. Po povo ženklu gimę žmonės turėtų labiau pasitikėti savo jėgomis, siekti emocinės pusiausvyros, būti optimistiškesni ir guvesni.

 

 

 

Povas (Saulės paukštis) liepos 23-oji – rugpjūčio 22-oji Ugnies ženklas.

 

   Namų jaukumą, šeimos idiliją vertinantys žmonės. Jiems svarbu kūrenti namų židinį, puoselėti tradicijas, senovinius  papročius, domėtis įvairiomis kultūromis, mitologija. Tačiau ne mažiau jie mėgsta organizuoti, veikti, vadovauti. Jie labai emocionalūs, greitai užsiplieskia, sunkiai nurimsta. Tai – teisininkai, mokslininkai, archeologai, medikai.

 

 Dažnai kamuoja tachikardija, aterosklerozė, neurozė, reumatiniai negalavimai.  Patariama kuo daugiau mėgautis masažu ir gimnastikos pratimais stiprinti nugarą.

 

Po šiuo ženklu gimusiems žmonėms svarbu kuo daugiau galvoti ne vien apie save, bet ir apie esančius šalia.

 

 

 

Gervė rugpjūčio 23-oji – rugsėjo 22-oji Oro ženklas.

 

  Labai atitrūkę nuo realybės svajotojai, menininkai, dailininkai, mados kūrėjai. Fantazijos ir idėjų po šio šiuo ženklu gimusiems žmonėms tikrai netrūksta. Jie mėgsta inovacijas, naujus kelius, išradingi. Daugiausia tikslų pasiekia įvairialypiais talentais, gebėjimais, atkaklumu.

 

   Šio ženklo žmonėms būdingos ligos yra virškinimo sutrikimai, pilvo ertmės uždegimai, žarnyno neprieinamumas, diegliai, išvarža, apendicitas. Todėl jiems būtinos iškrovos dietos. Reikia labai rūpintis savo mityba, žarnyno švarumu ir nervinės sistemos stiprinimu. 

 

Būtina daugiau keliauti, ieškoti naujų potyrių ir viską vertinti realistiškiau.

 

 

 

 Dvi saulės rugsėjo 23-oji – spalio 22-oji Žemės ženklas.

 

  Tai – atkaklūs, stiprūs, aktyvų gyvenimą mėgstantys, labai geros sveikatos žmonės. Jie – valingi, užsispyrę, labai ištikimi. Nėra godūs. Turi gerą humoro jausmą, mėgsta vadovauti, stengiasi iškilti. Kartais jiems prireikia vienatvės, kad viską apgalvotų. Labai ištikimi ir atsidavę šeimai, daug dėmesio skiria vaikams auklėti.

 

  Labiausiai pažeidžiama po šiuo ženklu gimusiųjų vieta – inkstai. Būtent su jais ir susijusios dažniausios ligos:  nefritas, inkstų akmenligė, uremija, šlapimo pūslės uždegimas, cukrinis diabetas.

 

Patariama mažiau svarstyti, o paklausyti širdies balso.

 

 

 

Elnias devyniaragis spalio 23-oji – lapkričio 21-oji Žemės ženklas.

 

   Tai – dievinantys ieškojimus, naujus potyrius žmonės, labai prisirišę prie gamtos, tradicijų. Jie siekia būti pastebėti ir įvertinti. Labai daug dėmesio skiria sveikai gyvensenai, sveikai mitybai. Po šiuo ženklu gimę žmonės – išradėjai, menininkai, mokslininkai. Jie linkę turėti savo paslapčių, nepatiklūs, atsargūs, bet labai atsidavę ir talentingi. Šiems žmonėms būdingas jautrumas, kritiškumas, emocingumas.

 

  Būdingos ligos – hepatitas, šlapimo pūslės uždegimas, išvarža, lytinių organų pažeidimai, hemorojus, infekcinės ligos.

 

Patariama emocinę energiją nukreipti savo sveikatos profilaktikai ir tapti labiau fiziškai aktyvesniems.

 

 

Karys lapkričio 22-oji – gruodžio 20-oji Ugnies ženklas.

 

  Po šiuo ženklu gimę žmonės labai valingi, užsispyrę, kūrybiški, atkaklūs, savikritiški. Jiems būdingas valdžios siekimas, aktyvumas, nepriklausomybė. Tai – puikūs pedagogai, mokytojai, medikai, direktoriai, vadybininkai. Mėgsta rizikuoti, sugeba greitai įsigyti priešų. Nevengia kovos dėl teritorijos. Kartais jiems trūksta realybės pojūčio, tačiau yra labai labai mylintys šeimą, ištikimybę, prieraišumą, atsidavę, ištikimi bendražygiai, draugai.

 

   Jiems reikėtų atkreipti dėmesį į dubenį, klubus, sėdmenis, apatinius stuburo slankstelius ir inkstus.

 Būdingos nervų ir kraujo apykaitos bei kraujodaros sistemos ligos, reumatas, kvėpavimo takų ir organų ligos, ypač bronchitas, plaučių problemos.

 

Patariama siekti daugiau ramybės ir jaukumo.